W Lion Statement los zwierząt i całej naszej planety nie jest obojętny, dlatego od samego początku powstania firmy bezgranicznie wspieramy fundacje, akcje charytatywne czy zbiórki pieniężne/rzeczowe. I chociaż wiemy, że całego świata nie zmienimy, to pocieszamy się myślą, że czyiś możemy. 

Dla nas pieniądze nigdy nie były najważniejsze, więc nie zastanawiając się długo postanowiliśmy, że od każdej sfinalizowanej usługi przekażemy 15% zysku na cele dobroczynne, a każdy klient otrzyma tego pisemne potwierdzenie. Obecnie aktywnie działamy na rzecz schronisk oraz fundacji chroniących naszą planetę.
 
SCHRONISKA

W Polskich schroniskach przebywa około 115 000 psów, 22 000 kotów i 120 koni. Chociaż co roku obserwujemy akcje mających na celu przemyślany zakup psa czy kota, to porzuconych zwierząt nieustannie przybywa. Schroniska pękają w szwach, chcąc zapewnić zwierzakom miłość i bezpieczeństwo, których nie otrzymały od właścicieli, ale nie uda im się to, jeśli nie zaczniemy pomagać. Zwierzętom często brakuje jedzenia, legowisk, koców, bud czy dachu nad głową a przede wszystkim pieniędzy. Dlatego o pomoc prosimy również klientów, aby przekazywali nam niepotrzebne rzeczy, które przydadzą się w schroniskach.
 

PLANETA ZIEMIA

W sieci krąży powiedzenie, że bez człowieka życie na naszej planecie miałoby się lepiej i... trudno się z tym nie zgodzić. Od początku istnienia niszczymy wszystko, co napotkamy. Zabijamy zwierzęta dla kawałka futra, rogów czy "sportu", nagminnie zaśmiecamy środowisko wszystkim czym się da (10 mln. ton plastiku trafia rocznie do oceanów), budujemy coraz więcej fabryk, które zanieczyszczają gleby, atmosferę i powietrze, wycinamy całe lasy, pozbawiając zwierzęta schronienia, przyczyniamy się do topnienia lodowców, które są domem np. dla niedźwiedzi polarnych, ale nie przejmujemy się tym, bo przecież "mnie to nie dotyczy". 

 

I chociaż nie cofniemy "rozwoju cywilizacji", to możemy zatrzymać postępujące wyniszczanie środowiska naszej planety. Powoli zaczynamy odczuwać skutki niedbalstwa i ignorancji w postaci smogu, chorób, czerwonych ksiąg gatunków zagrożonych, zanieczyszczonych wód
i wyciętych lasów. Natura nie wygra, jeśli jej w tym nie pomożemy, dlatego zachęcamy wszystkich, aby kupować, sprzedawać oraz robić te rzeczy, które nie narażają planety i żyjących na niej zwierząt na zagrożenie. Dokonujmy świadomych wyborów! Sami również wspomagamy dobre praktyki, używając w firmie tylko i wyłącznie papieru w pełni organicznego oraz rezygnując z plastikowych tworów (długopisy, zszywacze, segregatory, butelki itd.) na rzecz ekologicznych.