XXI wiek, to...
...czasy, w których postęp gospodarczy jest coraz większy, firmy coraz silniejsze, a rynek coraz trudniejszy. Wymusza to na każdym początkującym przedsiębiorcy podejmowanie szeregu ważnych decyzji oraz działań w bardzo krótkim czasie, a najmniejszy błąd może kosztować bardzo wiele. Według Głównego Urzędu Statystycznego, rocznie powstaje ponad 270.000 firm, z czego 30% nie przetrwa pierwszego roku działalności, a kolejne 40% upadnie w 5 lat, co daje wynik (tylko) 81.000 funkcjonujących przedsiębiorstw. 

W odpowiedzi, Lion Statement stworzyło program pt. "przetestuj swój biznes", aby bez ryzyka niepowodzenia móc sprawdzić pomysł na firmę i to bez zakładania jej!
 

Na czym to właściwie polega?

Założenie firmy było jedynym sposobem na zweryfikowanie naszego pomysłu na biznes i wiązało się z ogromnym ryzykiem strat, dlatego oferujemy alternatywę w postaci przetestowania pomysłu poprzez wprowadzenie i monitorowanie "prototypu firmy ". Szereg specjalistów sprawdzi, czy firma ma szansę odnieść sukces rynkowy, a także przygotuje ją do tego. Uzyskamy nie tylko pewność co do potencjału, ale również informacje o tym, co trzeba zmienić, jak działa konkurencja, czego chcą klienci, czy usługa bądź towar się sprzeda oraz jak skutecznie rozwinąć swój biznes poprzez wdrożenie odpowiednich strategii. 
I to wszystko zrobimy za Ciebie! Bez ZUS, rejestracji firmy i wiążących umów!

 

Jak to wygląda?

Krok 1. Spotykamy się w celu omówienia warunków świadczonej usługi, podpisujemy dokumenty chroniące Twoją ideę (NDA), następnie przedstawiasz pomysł, a my wstępnie go konsultujemy.

Krok 3.  Do obiegu wprowadzamy prototyp firmy z gotowym produktem bądź usługą, następnie "prowadzimy" ją, monitorując zainteresowanie rynku i reakcję konkurencji.

Krok 5. Przedstawiamy efekty testu oraz omawiamy szczegółowo przygotowane analizy w postaci wykresów, schematów i prezentacji, aby uzyskać klarowność dot. zmian, które trzeba wprowadzić.

Krok 7. Dzięki zebranym informacjom, takim jak: zainteresowanie konsumentów, konkurencja, zagrożenia oraz możliwości potencjalnego rozwoju - tworzymy model biznesowy.

Krok 2. Teraz do pracy przystępuje szerokie grono ekspertów, którzy tworzą strategię testowania pomysłu. (jak to zrobić, co będzie potrzebne, jakich narzędzi użyć itd.)

Krok 4. Po zakończonym procesie testowania, poddajemy analizie wszystkie zebrane dotychczas informacje
i przygotowujemy wydanie opinii rozpoznawczej.

Krok 6. Konsultujemy z Tobą działania, które należy podjąć, aby firma miała szansę na odniesienie sukcesu oraz przeprowadzamy serię badań i analiz rynkowych.

Krok 8. Przystępujemy do dokładnego badania Twoich wartości, aby móc stworzyć biznes "uszyty na miarę", dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko "wypalenia".

 

Krok 9. 
Tutaj tworzymy pełnoprawnie działające przedsiębiorstwo, a dodatkowo nasi specjaliści zorganizują każdy jego aspekt, aby początek był jeszcze łatwiejszy!

- stworzymy strategię rozwoju, logo oraz nazwę

- pomożemy pozyskać dotacje, kredyt bądź inwestora
- zajmiemy się wszelkimi formalnościami
- znajdziemy odpowiednie biuro/lokal pod wykonywaną działalność
- pozyskamy dla Ciebie rzetelnych kontrahentów oraz kanały dystrybucji
- pomożemy wybrać formę opodatkowania. rodzaj prowadzonej działalności oraz zabezpieczymy firmę przy pomocy patentu, znaku towarowego bądź utworu autorskiego
-  stworzymy dokładne opisy oferowanych produktów i usług
- poprowadzimy profile w mediach społecznościowych
- zaplanujemy i zrealizujemy kampanie reklamowe oraz promocyjne (ulotki, google adwords, kupony, gazeta, radio itp.)


Krok 10.
 
Nasze działania się kończą, ale to nie oznacza, że współpraca również. W Lion Statement mamy świadomość, że wsparcie odgrywa kluczową rolę w dążeniu do sukcesu, dlatego zawsze
 idziemy ramie w ramie z naszymi klientami, aby mogli zwrócić się do nas w każdej sytuacji po pomoc oraz by w trudnych chwilach nigdy nie pozostali sami.